Semicon
Koło Naukowe Elektroników i Mechatroników SEMICON - Politechnika Lubelska

Aktualności
O nas
Zarząd Koła
Współpraca
Kontakt
Facebook

IMPREZY CYKLICZNE
Wilga
Konopnica
Szklarska Poręba
Lublin SNEII


O nas

Koło naukowe Elektroników i Mechatroników SEMICON, jest kołem działającym przy Instytucie Elektroniki i Technik Informacyjnych Wydziału Elektrotechniki i Informatyki, Politechniki Lubelskiej. Opiekunami koła naukowego są dr.inż Andrzej Kociubiński i dr inż. Mariusz Duk.

Działalność koła naukowego zmierza do rozwoju zainteresowań i zdobywania nowych umiejętności przez studentów z kierunków Elektrotechnika, Informatyka i Mechatronika, zainteresowanych projektowaniem systemów elektronicznych, technologią cyfrową oraz robotyką. Naukowe cele koła obejmują zastosowanie nowoczesnych technologii mikroprocesorowych w projektowaniu systemów elektronicznych, budowy autonomicznych urządzeń elektronicznych oraz wykorzystaniu najnowszych technologii półprzewodnikowych. Dzięki współpracy z zewnętrznymi firmami, studenci mają możliwość zdobycia doświadczenia oraz nawiązania kontaktów zawodowych owocujących w przyszłości.

W chwili obecnej w pracach koła naukowego SEMICON uczestniczy kilkunastu studentów politechniki. Spotkania koła odbywają się na wydziale Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Lubelskiej w sali E410. W przypadku wystąpienia takiej potrzeby, spotkania koła odbywają się w odpowiednio zaopatrzonych i przystosowanych do aktualnych potrzeb naukowych koła miejscach.

Członkowie koła naukowego SEMICON biorą aktywny udział w konferencjach poświęconych tematyce związanej z pracami koła.  Jesteśmy stałymi, członkami między innymi: Sympozjum  Naukowego Elektrotechników i Informatyków SNEiI organizowanego przez Politechnikę Lubelską oraz IEEE-SPIE Joint Symposium Wilga organizowanego przez Politechnikę Warszawską. Udział sympozjach umożliwia studentom rozwój w interesujących ich dziedzinach oraz integrację ze środowiskiem naukowym.

Dzięki współpracy kół naukowych z Politechniki Warszawskiej i Politechniki Łódzkiej uczestniczmy w Seminarium Kół Naukowych w Konopnicy k/Łodzi oraz w warsztatach "Letnia Szkoła Mikroelektroniki w Środku Zimy" w Szklarskiej Porębie